UDH01-12D15
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
UDH01-12D15
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-15V 1.1W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 35mA, 35mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 5-SIP Module
Efficiency 80%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.47" L x 0.30" W x 0.43" H (11.9mm x 7.7mm x 11.0mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series UDH01 (1W)
Power (Watts) 1.1 W