UDH02-24S24
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
UDH02-24S24
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 24V 2W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 83mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 5-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 82%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.47" L x 0.30" W x 0.43" H (11.9mm x 7.7mm x 11.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series UDH02 (2.01W)
Power (Watts) 2 W