UDH03-05S3P3
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
UDH03-05S3P3
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 2.3W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 13.2V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 700mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 5-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 75%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.47" L x 0.30" W x 0.43" H (11.9mm x 7.7mm x 11.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series UDH03 (3W)
Power (Watts) 2.3 W