UDH03-24D12
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
UDH03-24D12
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 125mA, 125mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 5-SIP Module
Efficiency 83%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.47" L x 0.30" W x 0.43" H (11.9mm x 7.7mm x 11.0mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series UDH03 (3W)
Power (Watts) 3 W