UDS01-12S15
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
UDS01-12S15
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V 1.1W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 70mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 7-SMD Module, 6 Leads
Efficiency 83%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.47" L x 0.44" W x 0.31" H (11.9mm x 11.3mm x 8.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series UDS01 (1.08W)
Power (Watts) 1.1 W