W3280-7SG-P-328
Conxall/Switchcraft
Produkt-Nr.:
W3280-7SG-P-328
Beschreibung:
MULTI-CON-X INSTA-CLICK CABLE EN
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.280" ~ 0.290" (7.11mm ~ 7.37mm)
Voltage Rating 600VAC/DC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) Varies by Wire Gauge
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 HB
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert -
Mfr Conxall/Switchcraft
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Backshell, UV Resistant
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -40°C ~ 85°C