108SML6R3M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
108SML6R3M
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD
Auf Lager : 13978
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.417" (10.60mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 370 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 464mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series SML
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 555 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 1000 µF