108TTA100M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
108TTA100M
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 100V AXIAL
Auf Lager : 3686
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.614" L (18.00mm x 41.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.64 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 165.8mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series TTA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.2632 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 1000 µF