109D128X9010K2
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
109D128X9010K2
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 1200UF 10% 10V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.217" L (10.31mm x 30.91mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Series TANTALEX®, 109D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1200 µF