109D146X9125F2
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
109D146X9125F2
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 14UF 10% 125V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 125 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.796" L (7.92mm x 20.22mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 12Ohm
Series TANTALEX®, 109D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 14 µF