109E1724F5D01
Sanyo Denki America Inc.
Produkt-Nr.:
109E1724F5D01
Beschreibung:
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 180.0 CFM (5.04m³/min)
Noise 42.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.350A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 20.4 ~ 27.6VDC
RPM 2500 RPM
Mfr Sanyo Denki America Inc.
Material - Frame Aluminum
Features Locked Rotor Sensor
Width 51.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.382 in H2O (95.1 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, TUV, UL
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Round - 172mm Dia
Weight 1.7 lbs (780.0 g)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series San Ace 172
Power (Watts) 8.4 W