Altech Corporation
Produkt-Nr.:
1200500
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
POLYFLEX CONDUIT NW50 BLACK 25M
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Diameter - Inside | 1.878" (47.70mm) |
| Color | Black |
| Material | Polyamide (PA6), Nylon 6, Halogen Free |
| Liquid Protection | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Diameter - Outside | 2.126" (54.00mm) |
| Type Attributes | Convoluted, Corrugated |
| Series | POLYFLEX® |
| Type | Wire Loom, Protective Hose |
| Length | 82.02' (25.00m) |
| Environment Protection | UV Resistant |
| Mfr | Altech Corporation |
| Abrasion Protection | - |
| Features | - |
| Wall Thickness | - |
| Package | Spool |
| Base Product Number | - |
| Heat Protection | Flame Retardant |