1206J0160103FFR
Knowles Syfer
Produkt-Nr.:
1206J0160103FFR
Hersteller:
Knowles Syfer
Beschreibung:
CAP CER 10000PF 16V C0G/NP0 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 10000 pF