1206J0160154MDR
Knowles Syfer
Produkt-Nr.:
1206J0160154MDR
Beschreibung:
CAP CER 0.15UF 16V X7R 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 0.15 µF