1210Y2500153MDR
Knowles Syfer
Produkt-Nr.:
1210Y2500153MDR
Beschreibung:
CAP CER 0.015UF 250V X7R 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 0.015 µF