Conxall/Switchcraft
Produkt-Nr.:
13280-18SG-331
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN PLUG FMALE 18POS GOLD CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$22.116
$22.116
10
$19.36765
$193.6765
25
$18.5307
$463.2675
50
$17.93296
$896.648
100
$17.335315
$1733.5315
250
$16.378874
$4094.7185
500
$15.900644
$7950.322
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | 0.310" ~ 0.380" (7.87mm ~ 9.65mm) |
| Backshell Material, Plating | Polyamide (PA), Nylon |
| Insert Material | - |
| Ingress Protection | Weathertight |
| Voltage Rating | 600V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Mfr | Conxall/Switchcraft |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Features | Backshell, Cable Clamp |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 18 |
| Color | Black |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | - |
| Series | Maxi-Con-X® |
| Shell Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 13280-18S |