135D127X9100K2
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
135D127X9100K2
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 120UF 10% 100V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.390" Dia x 1.062" L (9.91mm x 26.97mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.7Ohm
Series 135D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 120 µF