135D566X9075T2
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
135D566X9075T2
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 56UF 10% 75V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.390" Dia x 0.766" L (9.91mm x 19.46mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.6Ohm
Series 135D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 56 µF