152D107X5030S2BE3
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
152D107X5030S2BE3
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 100UF 5% 30V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 30 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TANTALEX®, 152D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF