152D156X0030B2T
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
152D156X0030B2T
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 15UF 20% 30V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 30 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TANTALEX®, 152D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF