152D226X9050R2B
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
152D226X9050R2B
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TANTALEX®, 152D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF