157TTA035M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
157TTA035M
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 35V AXIAL
Auf Lager : 4774
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.787" L (8.00mm x 20.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 270 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5473Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series TTA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 372.6 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 150 µF