1.5KE15CA-G
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
1.5KE15CA-G
Hersteller:
Comchip Technology
Beschreibung:
DIODE TVS 12.8VWM 21.2VC DO-201A
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 70.75A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.25V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE-G
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.2V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12.8V