1.5KE16CA-G
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
1.5KE16CA-G
Hersteller:
Comchip Technology
Beschreibung:
DIODE TVS 13.6VWM 22.5VC DO-201A
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 66.67A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE-G
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 22.5V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13.6V