173D107X0010YWE3
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
173D107X0010YWE3
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Y
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 173D
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF