173D155X9015U
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
173D155X9015U
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 1.5UF 10% 15V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code U
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 173D
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1.5 µF