173D474X0050VE3
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
173D474X0050VE3
Beschreibung:
CAP TANT 0.47UF 20% 50V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.47 µF