195D475X0004S2T
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
195D475X0004S2T
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 4.7UF 20% 4V 1507
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTAMOUNT®, 195D
Type Conformal Coated
Package / Case 1507 (3718 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF