199D156X0020D2B1E3
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
199D156X0020D2B1E3
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 15UF 20% 20V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 199D
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF