199D225X9050C2B1
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
199D225X9050C2B1
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 2.2UF 10% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TANTALEX®, 199D
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2.2 µF