199D336X9016D7V1
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
199D336X9016D7V1
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 33UF 10% 16V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.498" (12.66mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TANTALEX®, 199D
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF