199D475X0016B7V1
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
199D475X0016B7V1
Beschreibung:
CAP TANT 4.7UF 20% 16V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.398" (10.12mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF