199D686X0020F6V1
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
199D686X0020F6V1
Beschreibung:
CAP TANT 68UF 20% 20V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.378" Dia (9.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 68 µF