1N5271BE3
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
1N5271BE3
Paket:
DO-35 (DO-204AH)
Beschreibung:
DIODE ZENER 100V 500MW DO35
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 76 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Microchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 100 V
Package Bag
Impedance (Max) (Zzt) 500 Ohms