1N5343C/TR8
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
1N5343C/TR8
Paket:
T-18
Beschreibung:
DIODE ZENER 7.5V 5W T18
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package T-18
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 5.4 V
Series -
Package / Case T-18, Axial
Power - Max 5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Mfr Microchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 1.5 Ohms