2225Y0250565MDT
Knowles Syfer
Produkt-Nr.:
2225Y0250565MDT
Hersteller:
Knowles Syfer
Beschreibung:
CAP CER 5.6UF 25V X7R 2225
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series FlexiCap™
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 5.6 µF