226HSM050M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
226HSM050M
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 70 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.536Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series HSM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 87.5 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF