227LBB400M2CF
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
227LBB400M2CF
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.575" (40.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.64 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.13036Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series LBB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.4108 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF