227LMB250M2CC
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
227LMB250M2CC
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 910 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.13036Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series LMB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.3377 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF