227LMU450M2CH
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
227LMU450M2CH
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.01 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5071Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series LMU
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.4847 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF