228TTA100M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
228TTA100M
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 100V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia x 2.010" L (25.00mm x 51.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.56 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 105.5mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series TTA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.2768 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2200 µF