299D335X0050DB6E3
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
299D335X0050DB6E3
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 3.3UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.440" (11.17mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.270" W (7.10mm x 6.85mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TANTALEX®, 299D
Type Conformal Coated
Package / Case Radial - 3 Leads
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 3.3 µF