299D476X9035FB1E3
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
299D476X9035FB1E3
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 47UF 10% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.620" (15.74mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TANTALEX®, 299D
Type Conformal Coated
Package / Case Radial - 3 Leads
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF