3280-6PG-328
Conxall/Switchcraft
Produkt-Nr.:
3280-6PG-328
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.280" ~ 0.290" (7.11mm ~ 7.37mm)
Ingress Protection Weathertight
Voltage Rating 600V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 5.6A
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Plastic
Operating Temperature -40°C ~ 115°C