335TMA050M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
335TMA050M
Beschreibung:
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.512" L (5.00mm x 13.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 22 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60.286Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series TMA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 44 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 3.3 µF