335TTA250M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
335TTA250M
Beschreibung:
CAP ALUM 3.3UF 20% 250V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 40 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100.477Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series TTA
Package / Case Axial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 3.3 µF