338TTA063M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
338TTA063M
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 63V AXIAL
Auf Lager : 1259
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia x 2.010" L (22.00mm x 51.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.37 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80.4mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series TTA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.0336 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 3300 µF