37T0231-10P
Laird-Signal Integrity Products
Produkt-Nr.:
37T0231-10P
Beschreibung:
FERRITE CORE TOROID 2.974UH 37
Benutzer handbuch
Inductance Factor (Al) 2.974 µH
Effective Area (Ae) mm² 4.22
Tolerance ±30%
Material 37
Core Type Toroid
Product Status Active
Supplier Device Package -
Effective Length (le) mm 12.99
Series -
Length -
Gap Ungapped
Mfr Laird-Signal Integrity Products
Height 0.121" (3.07mm)
Package Bulk
Initial Permeability (µi) 5500
Width -
Finish Parylene
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ 3.08
Diameter 0.231" (5.87mm)