Zuhause / Speakers / 40A5758BIP1J11M
minImg
40A5758BIP1J11M
RDI, Inc.
Produkt-Nr.:
40A5758BIP1J11M
Hersteller:
RDI, Inc.
Beschreibung:
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 90DB
Auf Lager : 50
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 50
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Frequency Range 500 Hz ~ 4.5 kHz
Shape Round
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Termination Wire Leads
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Product Status Active
Material - Magnet Nd-Fe-B-N35
Series -
Type General Purpose
Power - Rated 1 W
Technology Magnetic
Power - Max 1.5 W
Frequency - Self Resonant 500Hz
Mfr RDI, Inc.
Material - Cone Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Port Location Top
Package Tray
Impedance 8 Ohms
Distortion Rating 5% Max @ 1kHz, 1W
Efficiency - dBA 90.00
Efficiency - Testing 100mW/100mm