688LMB063M2EF
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
688LMB063M2EF
Beschreibung:
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.68 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 73.14mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series LMB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.6 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6800 µF